ОЧИЩЕННЯ ПАРТІЙНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ: перші кроки від ГО “ЕкспертиЗА Реформ”

Інформуємо наших читачів про перебіг подій в рамках реалізації проекту, спрямованого на «оздоровлення» партійної системи України.

30 липня поточного року ми звернулися до Центральної виборчої комісії та Міністерства юстиції України із запитами про надання публічної інформації, що безпосередньо пов’язана зі здійснюваними цими органами повноваженнями.

Зокрема, у запиті до ЦВК ми попросили надати інформацію про перелік політичних партій, які протягом останніх 10 років ВИСУВАЛИ своїх кандидатів для участі у виборах Президента України та народних депутатів України.

У встановлений Законом п’ятиденний термін ми таку інформацію отримали (фотокопію відповіді ЦВК оприлюднюємо).

ЛИСТ ЦВК

З урахуванням повноважень Мін’юсту, визначених Законом України «Про політичні партії в Україні» та Положенням про зазначене Міністерство, у своєму запиті на інформацію ми попросили надати інформацію про політичні партій, які протягом останніх десяти років
НЕ ВИСУВАЛИ своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України (із зазначенням повного найменування політичної партії та номера свідоцтва про реєстрацію політичної партії).

У відповідь отримали лист про те, що наш інформаційний запит надіслано за належністю до Центральної виборчої комісії (фотокопію відповіді Мін’юсту оприлюднюємо).

ЛИСТ МЮУ 1

Нам, як правникам, дуже дивно було отримати таку відповідь Мін’юсту, адже звідки у ЦВК має бути інформація про усі зареєстровані в Україні політичні партії, які не брали участь у виборах, та ще із зазначенням повного найменування політичної партії та номера свідоцтва про її реєстрацію.

Цікаво, невже посадовцям Мін’юсту не зрозуміло, що саме Мін’юст є розпорядником інформації, яку ми у нього запитували?

Ми розуміємо, ЦВК неодмінно поверне наш інформаційний запит до Мін’юсту, адже згідно із статтями 18 і 24 Закону України «Про політичні партії в України» та підпунктами 8313, 8315 пункту 4 Положення про Міністерство юстиції України державну реєстрацію політичних партій, контроль за додержаннями ними вимог Конституції та Законів України, а також звернення до суду із поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії здійснює саме Міністерство юстиції України.

Чекаємо і запевнюємо, що на тривалу «боротьбу» із бюрократами налаштовані добре!

Без коментарiв

Додати свiй коментар