ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ З РОЗВ’ЯЗАННЯ ВІЙСЬКОВОГО КОНФЛІКТУ НА СХОДІ УКРАЇНИ ПОТРЕБУЄ ВДОСКОНАЛЕННЯ

30 червня експерти Громадської організації «ЕкспертиЗА Реформ» Тетяна Барановська та Анна Гончар взяли участь у публічному обговоренні «Шляхи та умови реінтеграції: виклики та можливості», яке відбулося в рамках громадського марафону з обміну досвідом, історіями та баченням майбутнього між різними спільнотами стосовно можливостей безпечної реінтеграції  #Навіщо_Нам_Бути_Разом?

Головними питаннями, що  обговорювалися на заході, стали питання реінтеграції сходу України, шляхів та способів відновлення довіри між жителями окупованих і підконтрольних Україні територій.

З урахуванням анонсу заходу, Тетяною Барановською перед спікерами заходу були порушені питання щодо перспектив та ризиків ухвалення законопроекту «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей України».

Нагадаємо, що за інформацією, розповсюдженою у ЗМІ, Концепцію вказаного законопроекту  розроблено за дорученням Президента України Петра Порошенко. Нещодавно вона була представлена секретарем РНБО Олександром Турчиновим на засіданні фракції «Народний фронт» у  Верховній Раді України.

В оприлюдненому на сьогодні тексті Концепції (https://hromadske.ua/posts/kontseptsiia-deokupatsii-donbasu) зазначено, що запропонований законопроект має створити необхідні правові і організаційні умови для відновлення територіальної цілісності України у Донецький і Луганській областях, розширюючи можливості для ЗСУ, інших військових формувань, водночас не виходячи за рамки Мінських домовленостей.

Проте, на жаль, Концепція, поки що не розкриває конкретних заходів державної політики, які передбачається вижити, у разі прийняття відповідного законопроекту.

Не дає Концепція і чіткого розуміння щодо нового правового режиму для тимчасово окупованих територій на сході України.

Незрозумілою є і відповідь на питання: чи зачіпатиме відповідний законопроект питання організації і проведення виборів на території України?

Експерти ГО «ЕкспертиЗА Реформ» розділяють думки спікерів заходу, що законодавчі спроби останніх трьох років не забезпечили формування послідовної  державної політики з  питань розв’язання військового конфлікту на сході України. Загальмованим є і запровадження на конституційному рівні реформи із децентралізації влади.

Одним із не багатьох зрушень сьогодення є обговорення владою питання про розповсюдження дії Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» на «непідконтрольні» території на сході України. Свою думку на підтримку саме такої позиції ГО «ЕкспертиЗА Реформ» вже висловлювало раніше (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1235246833232514&id=955829244507609 ).

 

Для довідки:

Відповісти на поставлені питання дискусії допомагали експерти Олег Саакян (громадський активіст, Єдиний Координаційний Центр «Донбас»), Юлія Тищенко (експерт, Український незалежний центр політичних досліджень) та Володимир Лупацій (виконавчий директор Центру соціальних досліджень «Софія»).

Ведучим та модератором дискусії виступив відомий журналіст, голова правління «Громадського радіо» Андрій Куликов.

У дискусії також взяли участь представники місцевих спільнот – волонтери, АТОвці, переселенці, громадські активісти. Під час заходу також було здійснено включення по Skype учасників марафону з Вінниці та Івано-Франківську – колишніх мешканців Донецької та Луганської областей, що були змушені покинути свої домівки у зв’язку із окупацією деяких територій Донбасу.

Без коментарiв

Додати свiй коментар