РОДИНА КІХТЄВИХ ПРОДОВЖУЄ ВІДСТОЮВАТИ ПРАВО НА УСИНОВЛЕННЯ

Як раніше писала ЕкспертиЗА Реформ, родина Тетяни і Владислава Кіхтєвих наразі відстоюють своє право усиновити 6-річного хлопчика одного з Харківських дитбудинків.

Харківські волонтери стикнулись з суттєвою протидією бажанню стати батьками зі сторони органів державної влади різних рівнів, які, «за збігом обставин», надали перевагу родині іноземних усиновлювачів. Про це Владислав Кіхтєв поінформував громадськість під час нещодавньої прес-конференції, за результатами якої жоден міський чи обласний чиновник не наважився взяти це питання на особистий контроль.

Нагадаємо, що 16 травня Фрунзенський районний суд задовольнив заяву громадянина США і громадянки РФ щодо усиновлення цієї дитини. Чи не єдиний шанс для хлопчика залишитись в Україні могли надати органи прокуратури, подавши апеляцію на це судове рішення. Проте ані обласна прокуратура, ані прокуратура Немишлянського району м. Харкова не лише усунулись від участі у справі в суді першої інстанції, а й не побачили законних підстав для подачі апеляційної скарги на зазначене рішення суду.

Представники прокуратури послались на статтю 131-1 Конституції України, згідно з якою реформована прокуратура була звільнена від функції представництва інтересів громадян в суді. При цьому, ані до спеціального закону «Про прокуратуру», ані до Сімейного кодексу відповідні зміни Верховна Рада не внесла!

Тому ми вважаємо позицію органів прокуратури у даному питанні не лише юридично сумнівною, але й по-державницькі безвідповідальною. Тим більш, за наявною в ЕкспертиЗА Реформ інформацією, апеляційну скаргу на зазначене рішення подало Міністерство соціальної політики!

Надію всиновити 6-річного Сашка відчайдушні Кіхтєви не втратили. Вони самостійно подали апеляційну скаргу на рішення Фрунзенського районного суду, за якою 02 червня було відкрито апеляційне провадження.

Наразі родина харківських волонтерів і адвокати готуються до судового розгляду, а ми продовжимо інформувати громадськість про хід цієї справи і чекатимемо на її конструктивне вирішення.

Без коментарiв

Додати свiй коментар