«ДИТИНА ЗА КОРДОН» АБО ДЕ ШУКАТИ ПРАВДИ УКРАЇНСЬКИМ УСИНОВЛЮВАЧАМ

Сашко М. – шестирічний хлопчик-сирота із зони АТО, доля якого наразі вирішується. Під великим питанням можливість родини УКРАЇНСЬКИХ волонтерів усиновити цю дитину, оскільки органи державної влади надали перевагу ІНОЗЕМНИМ усиновлювачам – громадянину США і громадянці РФ. І це в умовах трирічної війни з РФ.

В грудні 2016 року харківська родина Кіхтєвих допомагала одному з обласних будинків дитини, де і познайомилась з маленьким Сашком. Вирішивши всиновити цю дитину, волонтери почали готувати необхідні документи та 14 лютого 2017 року  отримали висновок про можливість бути усиновителями (висновок № 03-26/192/-17, виданий Службою у справах дітей по Київському району Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради).

Сам хлопчик був поставлений на місцевий облік дітей, які можуть бути усиновлені, 12 січня 2017 року. Українське законодавство встановлює трирівневу систему обліку. Коли протягом місяця після взяття дитини на місцевий облік ніхто не виявив бажання її усиновити, два екземпляри анкети разом з документами передаються на регіональний облік – до служб у справах дітей на рівні областей. Ще місяць без бажання усиновити дитину – і документи направляють до Міністерства соціальної політики, а інформація про дитину потрапляє на централізований облік.

24 лютого 2017 року родина Кіхтєвих у відповідності до вимог законодавства звернулась до Служби у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації, щоб заявити своє бажання усиновити Сашка М.

Варто зазначити, що закон зобов’язує працівників служб у справах дітей надавати кандидатам в усиновлювачі інформацію про всіх дітей відповідного віку, які перебувають на місцевому чи регіональному обліку. Однак, за словами Владислава Кіхтєва, завідувач Сектору усиновлення, опіки, піклування, розвитку сімейних форм виховання Служби у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації Пономаренко Тетяна Віталіївна не надала родині Кіхтєвих ані інформацію про Сашка М., ані відповідну анкету цієї дитини.

У подальшому ознайомитися з анкетою Сашка М. змогли інші кандидати на усиновлення – іноземні громадяни, які отримали в Департаменті захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України направлення на знайомство з цією дитиною.

Чому співробітники профільного Департаменту Мінсоцполітики ознайомили іноземців з анкетою Сашка М. незрозуміло, оскільки за нормами чинного законодавства для цього дитина має перебувати на централізованому обліку більше року. Інформація про дітей, які перебувають на централізованому обліку менше року, надається іноземцям, якщо дитина страждає на хворобу, внесену до затвердженого МОЗ переліку захворювань. Сашко М. перебуває на централізованому обліку менше року і таких захворювань не має.

Поки українські волонтери відстоюють своє право стати батьками для Сашка М. в Харківському окружному адміністративному суді, 16 травня суддя Фрунзенського районного суду Силантьєва Е.Є. задовольнила заяву громадянина США і громадянки РФ щодо усиновлення цієї дитини (http://reyestr.court.gov.ua/Captcha?no=66512755).

Наразі єдиний шанс для хлопчика залишитись в Україні може дати Прокуратура Харківської області, подавши апеляцію на рішення Фрунзенського районного суду.

Ми звертаємось до керівництва Прокуратури Харківської області з проханням вжити оперативних заходів щодо оскарження при наявності відповідних підстав рішення Фрунзенського районного суду м.Харкова від 16.05.2017  і до керівництва Генеральної прокуратури України з метою взяття даного питання на особистий контроль.

Чужих дітей не буває. Держава, яка не дбає про власних дітей, не має майбутнього. Допоможемо дитині рости і розвиватись в Україні разом. Щодо подальшого розвитку ситуації інформуватимемо.

Інформація про усиновлювачів-іноземців і повне ім’я дитини не наводяться з метою нерозголошення таємниці усиновлення.

Документи, які підтверджують викладені у статті факти, надані родиною українських усиновлювачів.

Без коментарiв

Додати свiй коментар