МЗС СПЛАТИЛО 100 МЛН ГРН АМЕРИКАНСЬКІЙ КОМПАНІЇ ЗА ПОЗОВ ПРОТИ РФ

Американська компанія «Convington & Burling LLP» стала переможцем тендеру із закупівлі юридичних послуг, яку провело Міністерство закордонних справ України навесні 2016 року. Таку інформацію «ЕкспертиЗА Реформ» знайшла на відкритому порталі tender.me.gov.ua.

Заступник начальника Управління генерального секретаріату МЗС М.К. Гавінський на запит Інформаційного агентства «ЕкспертиЗА Реформ» підтвердив залучення компанії «Convington & Burling LLP» до юридичного супроводу позову України до Міжнародного суду проти РФ.

Нагадаємо, що 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії проти України. Тобто фактично майже через три роки після початку воєнної агресії Російської Федерації в Криму.

Згідно з річним планом закупівель на 2016 рік МЗС процедура закупівлі передбачала проведення саме переговорної процедури, а не відкритих торгів.

Американські юристи отримали ‎‎3 676 000 доларів США без ПДВ за надання юридичних послуг щодо захисту прав і інтересів України під час розв’язання міжнародних спорів за участю України.

Наразі питання співрозмірності суми бюджетних коштів, сплачених американській компанії, залишається поза увагою громадськості.

Не зрозуміло також і те, чому переговори про надання юридичних послуг велись саме з цією американською фірмою та мав місце формат переговорів, а не конкурсу.

Практика, застосована МЗС, фактично є зрадою по відношенню до української юридичної спільноти. Відкритим залишається питання, чому до роботи у цьому напрямі не залучені Академія правових наук України і провідні юридичні ВНЗ України.

Захист інтересів України у міжнародних судах з питань відшкодування збитків, завданих воєнною агресією РФ, – питання національного значення. Це спільна справа держави і суспільства, своєрідний тест на професійну придатність міністерств, які відповідальні за даний напрямок роботи – МЗС і Мінюсту. Такий стан речей – свідчення очевидного провалу такого тесту.

Без коментарiв

Додати свiй коментар