ГО «ЕКСПЕРТИЗА РЕФОРМ» ДОМАГАЄТЬСЯ СКАСУВАННЯ УРЯДОМ НЕЗАКОННИХ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ

У рамках проекту «Адвокація прав державних службовців» Громадською організацією «ЕкспертиЗА Реформ» наприкінці жовтня було направлено листа на ім’я Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про необхідність визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2016 року № 65 «Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців».

Така необхідність обумовлена тим, що положення цих Правил фактично обмежують державним службовцям та керівникам державних підприємств конституційне право на свободу слова та, таким чином, суперечать нормам чинного законодавства України.

За дорученням Секретаріату Кабінету Міністрів України наш лист було скеровано до Національного агентства України з питань державної служби, і цього тижня ми нарешті отримали відповідь НАДС по суті порушеного питання.

У своїй відповіді Нацагентство з питань державної служби визнає, що за результатами розгляду нашого листа та опрацювання зазначених у ньому аргументів воно дійшло висновку щодо необхідності усунення колізії спірних норм законодавства в частині подвійного визначення вимог до етичної поведінки державних службовців.

З цією метою, а також відповідно до частини третьої статті 3 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-УІІІ «Про державну службу», підпункту 5 пункту 11 Положення про Національне агентство України з питань державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 500, Нацдержслужбою підготовлений проект постанови Кабінету Міністрів України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» (далі – проект акта).

Розробка проекту акта обумовлена тим, що на виконання абзацу першого частини другої статті 37 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-УІІ «Про запобігання корупції» прийнято наказ Нацдержслужби від 05 серпня 2016 року № 158 «Про затвердження Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування», зареєстрований у Мін’юсті 13 серпня 2016 року за № 1203/29333, що є узагальненням стандартів етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, якими вони зобов’язані керуватися під час виконання своїх посадових обов’язків.

Отже, з моменту набрання чинності цього наказу Нацдержслужби положення частини другої статті 37 Закону України «Про запобігання корупції» виконані в повному обсязі. У зв’язку із цим виникла необхідність визнати такою, що втратила чинність постанову Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2016 року № 65 «Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців», оскільки питання етичної поведінки всебічно врегульовані згаданим наказом Нацдержслужби, який відповідає актам вищої юридичної сили та передбачений ними.

Згідно із регламентними вимогами, проект акта направлений на погодження до заінтересованих органів з метою подання в установленому порядку на розгляд Уряду.

Зазначене ще раз підтверджує правоту позиції Громадської організації «ЕкспертиЗА Реформ», яку ми на цей час відстоюємо у Окружному адміністративному суді міста Києва у рамках відповідного судового процесу.

Сподіваємось, що нарешті справедливість буде відновлено та право державних службовців на свободу слова більше не буде обмежено у такий незаконний спосіб!

Чекаємо від влади на виконання обіцянки!

Без коментарiв

Додати свiй коментар