ЮСТИЦІЙНИЙ КОЛАПС НА ХАРКІВЩИНІ АБО РЕФОРМА ( ̶Д̶Л̶Я̶ )ПРОТИ ЛЮДЕЙ

Прогулюючись по вулиці Ярослава Мудрого, мимохідь ловиш оком скупчення людей, які з самого ранку послідовно вишукуються під стінами будівлі обласної юстиції.

Це громадські діячі і активісти, які замість вирішення своїх повсякденних завдань марнують час в очікуванні. Все за радянськими канонами:  номерки, попередній запис, ну і гасло «чергу займай спозаранку».

«С шести утра люди занимают очередь. Зашел мой помощник в 9 утра и получил номерок, что он 26й в очереди, а в день они принимают по 30 человек. Люди возмущены» – зазначає громадський активіст Олександр Савкін.

Як бачимо, гасла Міністерства юстиції щодо тотального спрощення усіх процедур і покращення сервісів на Харківщині призвели до справжнього юстиційного колапсу.

Районні, міські і міськрайонні управління юстиції, які раніше реєстрували громадські об’єднання по всій області, Мінюстом ліквідовані, а через ЦНАПИ і центри БВПД подавати документи люди не поспішають. Це й зрозуміло, адже така «робота фронт-офісів» – це ще додаткові дні на опрацювання документів та ще й підвищений ризик відмов через некомпетентність працівників ЦНАПІВ, що приймають документи, не маючи юридичної освіти.

Наразі ж згідно з чинним законодавством усі громадські об’єднання мають встигнути зареєструвати свою неприбутковість, привівши у відповідність свої статутні документи.

Юстиційний колапс на Харківщині набирає обороти, обурення громадськості зростає, а ігнорування проблеми очільниками облюсту, які не можуть вжити належних організаційних заходів, триває.

Як представники громадськості, ми вважаємо ситуацію з реєстрацією громадських об’єднань на Харківщині критичною і такою, що потребує негайного вирішення і контролю зі сторони особисто Міністра юстиції України та профільного заступника, адже ви очолюєте систему, яка не поважає ані своїх співробітників, ані громадськість.

P.S. Ми з глибокою шаною ставимось до виконання посадових обов’язків тими співробітниками облюсту, які щодня мають працювати понаднормово, відчуваючи на собі усі “переваги” цих реформ.

Без коментарiв

Додати свiй коментар