ОХОРОНА СУДІВ ХАРКІВЩИНИ ПІД ЗАГРОЗОЮ?

З інформаційного джерела у судовій системі Харківщини до ІА «ЕкспертиЗА Реформ» надійшло повідомлення про припинення охорони судів Харківської області з початку наступного тижня.

Така інформація викликає неабиякий суспільний резонанс у зв’язку з нещодавніми ризиками територіальної загрози в регіоні http://kharkivoda.gov.ua/ru/36/83314.

Не отримавши чіткої відповіді у прес-службі Головного управління національної поліції у Харківській області на питання щодо перспективи зняття охорони судів Харківщини, ми запитали про це у директора департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Ігоря Бабича. У телефонному інтерв’ю він запевнив, що ніяких дій в цьому напрямі керівництво ГУНП у Харківській області не проводило.

«Информацию я только что перепроверил. Заместитель Анатолия Дмитриева – Виталий Гузь меня уверил, что никаких распоряжений о снятии охраны не было и информационные письма на территориальное управление судебной администрации Харьковской области не отправлялись» – підкреслив директор Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України.

Сам пан Віталій Гузь, який відповідає за даний напрямок роботи у ГУНП у Харківській області, інформацію щодо припинення охорони судів також спростував, зазначивши:

«Это все фейк. Для этого есть соответствующая команда вышестоящего руководителя – Нацполиции и МВД Украины, которые мы будем выполнять как лица, носящие погоны. На сегодняшний день этот вопрос до конца законодательно не урегулирован, поэтому бросить суды и оставить их без охраны – глупость несусветная, на которую здравомыслящие руководители просто не пойдут» – зазначив заступник начальника ГУНП у Харківській області.

Питання охорони судів врегульовано нормами перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Відповідно до ст. 39 даного закону до початку виконання повноважень Служби судової охорони, функції з охорони приміщень суду, органів та установ системи правосуддя здійснюється підрозділами Національної поліції України та Національної гвардії України http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1402-19/print1455125834031551.

Отож, чи припинить нацполіція охороняти суди Харківщини – побачимо вже наступного тижня.

Користуючись нагодою, звертаємось до усіх співробітників судів нашого регіону з проханням інформувати ІА «ЕкспертиЗА Реформ» щодо порушень норм закону «Про судоустрій і статус суддів».

Для довідки: Наразі охорона судів Харківської області здійснюється штатними співробітниками управлінь Головного управління національної поліції у Харківській області в межах державних асигнувань.

Без коментарiв

Додати свiй коментар