МІНЮСТ НЕ ГОТОВИЙ ДО ЗАПУСКУ ІНСТИТУТУ ПРИВАТНИХ ВИКОНАВЦІВ

Під час брифінгу на Міжнародній конференції «Посилення правової спроможності громад» журналісти Інформаційного агентства «ЕкспертиЗА Реформ» висловили занепокоєння ризиками запровадження інституту приватних виконавців. Мова йде про відсутність запобіжників, які б мінімізували корупцію у системи приватного виконання рішень, а також про суттєве погіршення криміногенної ситуації в Україні, неконтрольований трафік зброї в Україні, яка «тече» з Донбасу.

Ми поцікавились думкою Наталії Севостьянової щодо усвідомлення цих ризиків керівництвом Мінюсту і готовності взяти відповідальність за реалізацію цієї реформи за таких умов.

Конкретної відповіді на поставлені питання перший заступник міністра юстиції не надала, порадила не робити передчасних висновків.

«З цим ми не поспішаємо. Набору, сертифікації і навчання приватних виконавців ще не проводилось» – зазначила Наталія Севостьянова.

Зазначимо, що 04 жовтня 2016 року набули чинності Закон України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» та відповідні зміни Закону України «Про виконавче провадження», якими в Україні легалізована діяльність приватних виконавців.

Раніше ця тема набула неабиякого резонансу як серед юридичної спільноти, так і серед громадськості.

В журналістському середовищі закон про приватних виконавців відкрито називають законом про приватних колекторів.

За більше ніж два роки, Мінюст не лише не зміг подолати побутову корупцію у системі державного виконання, але й створив систему приватного виконання, яка несе в собі ще більше соціальних загроз.

Без коментарiв

Додати свiй коментар