МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПІДТРИМУЄ ЛІКВІДАЦІЮ МІСЦЕВИХ ДЕРЖАВНИХ АДМІНІСТРАЦІЙ

Сьогодні у Харкові розпочалася дводенна Міжнародна конференція «Посилення правової спроможності громад», організована Міжнародним фондом Відродження спільно з проектом МТД Міністерства міжнародних справ Канади за участю Міністерства юстиції України та Координаційного центру з надання правової допомоги.

Представники Громадської організації «ЕкспертиЗА Реформ» та журналісти Інформаційного агентства «ЕкспертиЗА Реформ» відвідали прес-брифінг вказаного заходу, спікерами на якому були перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова; директор Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Андрій Вишневський; виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький; директор, голова відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні Карім Маркос; віце-президент Канадського бюро міжнародної освіти Лариса Бізо.

Про позицію Міністерства юстиції щодо доцільності запровадження префектур як інституту, який найближчим часом змінить місцеві державні адміністрації, та їх роль у посиленні правової спроможності громад, Тетяна Барановська запитала першого заступника Міністра юстиції Наталію Севостьянову.

Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова зазначила:

«Насправді, реформа децентралізації була проведена у більшості європейських країн ще 40-50 років тому, і вже сьогодні ми бачимо результати даної реформи. Я впевнена, що тільки в рамках цієї реформи ми зможемо побудувати сильні громади і тільки таким чином ми зможемо швидко відчути ефективні кардинальні зміни в суспільному житті.

Звичайно як концепція реформи інститут префектів має місце бути і ми рухаємося у правильному напрямку, але дуже важливо, щоб на етапі імплементації цих стандартів процес створення пройшов прозоро, відкрито.»

Таким чином, Міністерство юстиції України підтримує доречність виключення місцевих державних адміністрації з конституційного регулювання та подальше запровадження інституту префектів.

Без коментарiв

Додати свiй коментар