РОЗКВІТ РЕЙДЕРСТВА: І В ЦЬОМУ ХАРКІВЩИНА ПЕРША?

Сьогодні за участю представників громадської організації «ЕкспертиЗА Реформ», адвокатів, нотаріусів і медіа-експертів відбувся круглий стіл на тему «Проблема рейдерства в Україні: як владі і громаді захистити український бізнес». Предметом зустрічі стало обговорення розробленого експертами ГО «Експертиза Реформ» законопроекту, спрямованого на протидію рейдерству і захист українського бізнесу, а також аналіз методів адвокатського і медійного захисту від рейдерських атак.

Засновник громадської організації «ЕкспертиЗА Реформ» Тетяна Барановська зазначила, що законопроект передбачає доповнення Кримінального кодексу України п’ятьма новими складами злочинів.

«З метою забезпечення притягнення до кримінальної відповідальності як «організаторів», так і «учасників-виконавців» протизаконних силових захоплень підприємств, установ та організацій Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України статтею 260-1 «Найманство у господарських та корпоративних конфліктах». На сьогодні у більшості випадків учасники таких протизаконних дій (так звані «тітушки») у найкращому випадку притягуються до відповідальності лише за хуліганство, а організатори, які не беруть безпосередньої участі у силових захопленнях, взагалі залишаються безкарними» – підкреслила спікер. Експерти також звернули увагу на необхідність встановлення юридичної відповідальності за бездіяльність працівників правоохоронних органів під час силових захоплень підприємств.

Приватний нотаріус – учасник круглого столу Олена Чуєва зазначила,  що найбільшою загрозою для нотаріального товариства є несанкціоноване користування державними реєстрами невідомим особами під ключами нотаріусів. «Нотаріальна палата вже займається вирішенням цього питання, ми ініціювали можливість запровадження смс-оповіщення нотаріусів щодо користування реєстрами» – зазначила Олена Чуєва. До того, ж за її словами, відміна підписів і печаток на правовстановлючих документах значно ускладнила ситуацію щодо перевірки достовірності даних, які надають засновники підприємств.

Учасники круглого столу відзначили, що в Харківській області проблема рейдерства стоїть особливо гостро. Рейдерські захоплення ТОВ АПА «Агросвіт», ДП «Електроважмаш» відомі усій Україні і створюють реальну загрозу інвестуванню в регіон, проте реальні кроки влади щодо вирішення цієї проблеми відсутні. Зокрема, учасники круглого столу наголосили на тому, що в регіоні фактично не працює Регіональна група з питань протидії  протиправному поглинанню та захопленню підприємств, хоча заголовки у медіа постійно рясніють історіями про рейдерські захоплення. Жодний владний режим за часів існування незалежної України не звернув належну увагу вирішенню питання захисту бізнесу від рейдерства.

За підсумками роботи круглого столу було прийнято рішення подати розроблений громадською організацією «Експертиза Реформ» законопроект щодо захисту бізнесу на розгляд депутатського корпусу Верховної Ради України.

Також представники громадської організації пообіцяли розробити алгоритм дій для бізнесменів в разі реалізації проти них різних сценаріїв рейдерських схем.

Учасники круглого столу висловили готовність надати юридичну допомогу і медіа-консультації тим бізнесменам, які стали жертвами рейдерства.

Без коментарiв

Додати свiй коментар