НОВИЙ ЦНАП У ХАРКОВІ: РАЙОНИ ОБЛАСТІ «НЕ НА ЧЕРЗІ»?

У Харкові планується відкриття нового Центру надання адміністративних послуг за всіма міжнародними стандартами. Про це під час прес-конференції зазначила т.в.о. голови Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична. Міжнародні донори вкладають у цей проект 400 000 доларів, триває реконструкція будівлі, формується перелік майже з 400 послуг.

«Будут заведены социальные услуги – это и субсидии, и всевозможные помощи, которые выдаются во всех районах Харьковской области. А также все разрешительные документы, разрешительного характера, которые предоставляются в соответствии с законом» – зазначила Юлія Світлична.

На перший погляд, ця ініціатива є дуже перспективною для Харківщини, проте більш глибинний аналіз проекту викликає чимало питань.

Справа в тому, що у місті Харкові вже існує Центр надання адміністративних послуг, який здобув доволі високу оцінку населення, згідно з результатами досліджень (див. результати соціологічного дослідження Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» http://fmd.kh.ua/news/tsnap-m-harkova-posiv-pershe-mistse-sered-9-ti-mistsevih-tsentriv-nadannya-adminposlug-2.html). Такі ж ЦНАПи функціонують у кожному районі міста Харкова та Харківської області. Отож, виникає питання: чи потрібна місту ще одна тотожна структура, на організацію діяльності якої планується витратити майже півмільйона доларів? Наскільки таке рішення є обґрунтованим, перш за все, з точки зору СТАТИСТИКИ ВІДВІДУВАННЯ ЦНАПІВ? Адже, ані під час виступу, ані під час відповідей на питання т.в.о. голови Харківської обласної державної адміністрації не навела аргументів щодо необхідності та доцільності відкриття такого центру у місті Харкові. Складно не погодитись з тим, що такий масштабний проект потребує ґрунтовного наукового вивчення і відповідних експертних висновків.

Виникає питання, і чому пріоритет у реалізації цього проекту віддано саме місту Харкову? Адже хто як не ОБЛАСНА державна адміністрація має опікуватись розвитком РАЙОНІВ Харківської області? Тим паче, що опікуватись дійсно є чим. Наприклад, нещодавнє передання функцій з державної реєстрації від територіальних органів юстиції органам місцевого самоврядування значно збільшило робоче навантаження ЦНАПІВ. При цьому ані додаткових штатних одиниць, ані додаткової техніки цим установам так і не надали. Ліквідація районних управлінь юстиції значно збільшила кількість відвідувачів адмінцентрів, які наразі реєструють нерухомість і бізнес саме у ЦНАПах. Потребує інвестування і технічний аспект діяльності «ЦНАПІВ на селі», бо саме там техніка і обладнання дуже далекі від міжнародних стандартів.

Якщо новий Центр буде відрізнятись саме кількістю надання адміністративних і запровадженням соціальних послуг, то потребує відповідного реформування і уся система ЦНАПІВ Харківської області із запровадженням нового пакету послуг. Оскільки надання різних можливостей для реалізації прав мешканців міста Харкова і районів Харківської області свідчить про відсутність єдиних стандартів та спричинює соціальну невдоволеність населення найвіддаленіших куточків Харківської області.

До того ж, не досить зрозумілою є роль Харківської обласної державної адміністрації у цьому проекті. Кошти на фінансування центру, за словами т.в.о., обласним бюджетом не передбачені, а сам центр буде розташований у місті Харкові.

Ми звертаємо увагу керівництва області на суспільну необхідність і надзвичайну актуальність реалізації інвестиційних проектів, спрямованих на підвищення якості надання адміністративних послуг у РАЙОНАХ Харківщини.

Без коментарiв

Додати свiй коментар