МІН’ЮСТ ВРАХОВУЄ ПРОПОЗИЦІЇ ЕКСПЕРТИЗИ РЕФОРМ

Пильно спостерігаючи за процесом реформування системи органів та установ Міністерства юстиції, Громадська організація «Експертиза Реформ» не тільки висвітлює експерту думку щодо вказаних нововведень на власному веб-сайті та сторінці у Facebook, але й направляє відповідні обґрунтовані пропозиції та зауваження безпосередньо до Міністерства юстиції України.

Враховуючи здебільшого критичний (хоча й цілком об’єктивний) характер публікацій та письмових пропозицій стосовно запроваджених Мін’юстом нововведень, зазвичай відповіді Мін’юсту на наші звернення носять доволі формальний (можна навіть сказати – роз’яснювальний) характер про те, що «ніби-то все гаразд».

Проте, зміни, що відбуваються після таких звернень у нормативних актах Мін’юсту та актах підвідомчих йому установ, свідчать про корисність громадського контролю, що здійснюється Експертизою Реформ.

Так, не дивлячись на досить формальну відповідь Мін’юсту на звернення нашої організації до Міністра юстиції (Павло Петренко)
від 23 травня 2016 року № 1101-03 щодо численних недоліків та колізій в актах законодавства, що регулюють питання функціонування системи безоплатної правової допомоги, в тому числі з питань проведення відкритого конкурсу з відбору керівників бюро правової допомоги, насправді питання, порушені у зверненні ГО «ЕкспертиЗА Реформ, були актуальними й не залишилися поза увагою.

Так, до Положення про центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги були внесенні суттєві зміни, у зв’язку із чим Положення було викладено у новій редакції (наказ Мін’юсту від 24 травня 2016 року № 1487/5).

Координаційним центром з надання правової допомоги також були внесені зміни до низки наказів, зокрема:

– 15 червня 2016 року наказом № 105 внесені зміни до Типового Положення про бюро правової допомоги;

– 22 липня 2016 року наказом № 169 внесені зміни до Порядку проведення конкурсу з відбору кандидатів на посади керівників бюро правової допомоги.

Зазначене є свідченням корисності фахового громадського контролю за роботою державних органів та установ.

Сподіваємось, що активна громадянська позиція ГО «ЕкспертиЗА Реформ» сприятиме подальшому налагодженню міцного зворотного зв’язку між державою та громадянським суспільством.

Без коментарiв

Додати свiй коментар