«ЕКСПЕРТИЗА РЕФОРМ» ПІДТРИМУЄ ДІЯЛЬНІСТЬ ХАРКІВСЬКОГО АНТИКОРУПЦІЙНОГО ЦЕНТРУ

26 травня представники Громадської організації «ЕкспертиЗА реформ» Дмитро Білокопитов та Анна Гончар відвідали майстер-клас щодо використання інструментів антикорупційної діяльності – відкритих реєстрів даних.

Майстер – клас проводили колеги по громадській діяльності з Харківського антикорупційного центру. Програма майстер-класу була дуже цікавою та насиченою. Вона складалася з 4-х блоків питань табула присвячена таким питанням:
– Gошук власників нерухомості. Використання кадастрової карти та реєстру речових прав на нерухоме майно. Доповідачем виступив журналіст Павло Новик.
– Використання ЄДР та порталу Youcontrol у антикорупційній діяльності. Пошук бізнес-зв’язків чиновників. Доповідач – співзасновник ХАЦ Ігор Черняк.
– Єдиний реєстр судових рішень та портал «Судова влада» як ефективні механізми контролю. Доповідь провів юрист Володимир Рисенко.
– Пошук порушень під час проведення державних закупівель. Огляд нового Закону щодо державних закупівель. Використання порталу публічних фінансів «Е-дата». Доповідав співзасновник ХАЦ Євгеній Лісічкін.

Основною ідеєю заходу була демонстрація наскільки використання відомостей відкритих державних реєстрів, баз даних та порталів є дієвим та ефективним механізмом у боротьбі з корупцією та виявленням корупційних правопорушень, вчинених державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування та іншими суб’єктами, на яких поширюються вимоги антикорупційного законодавства.

Кожен з учасників майстер-класу мав змогу познайомитись з роботою того чи іншого державного реєстру чи веб-порталу, «замовити» об’єкт для пошуку та дослідження відомостей щодо нього – обрати земельну ділянку, відносно якої цікаво дізнатися, хто її власник, або назвати будь-якого публічного діяча-чиновника та спробувати знайти всю нерухомість, якою він володіє.

Крім того, представники Харківського антикорупційного центру ознайомили всіх присутніх з проведеними ними розслідуваннями щодо виявлених випадків порушень антикорупційного законодавства чиновниками, що дало змогу на власному прикладі якнайкраще проілюструвати можливості використання цих знань у їх роботі.

Можемо зазначити, що політика держави на відкритість та прозорість своєї діяльності є неабиякою допомогою для небайдужої громадськості у цьому питанні та реальною можливістю контролю за недоброчесними чиновниками.

Підтримуємо колег у їх активній громадянській позиції та непримиримому ставленні до корупції та дякуємо
за цікавий та корисний захід.

Сподіваємось на плідну та ефективну співпрацю у питаннях боротьби з корупцією.

Без коментарiв

Додати свiй коментар