ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТИЗА РЕФОРМ» ВЗЯЛА УЧАСТЬ В ОБГОВОРЕННІ ПРОЕКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ПУБЛІЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ»

16 травня представник ГО «ЕкспертиЗА реформ» Анна Гончар разом з головою Харківського громадського Фонду місцевої демократії Ольгою Мірошник взяли участь у засіданні круглого столу щодо обговорення проекту Закону України «Про публічні консультації», що відбувся у місті Києві в Офісі координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Обговорення організовано під егідою представників Офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні за участі Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції України, провідних фахівців та експертів у галузі юриспруденції та державного управління.

Цей круглий стіл зібрав спеціалістів з усіх куточків України – до нього долучилися представники громадських організацій Києва, Харкова, Запоріжжя, Одеси.

Модератором обговорення виступив заступник голови правління Центру політико-правових реформ, науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, кандидат юридичних наук Віктор Тимощук.

Нагадаємо, що підготовка цього законопроекту почалась більше року тому, коли при Міністерстві юстиції України була створена спеціальна робоча група з розробки проекту тексту Закону про публічні консультації, до складу якої від громадськості Харківщини включено Харківський громадський Фонд місцевої демократії (голова – Мірошник Ольга Семенівна).

На засіданні круглого столу проводилось остаточне постатейне обговорення проекту Закону «Про публічні консультації» з урахуванням всіх пропозицій громадських організацій, що надавалися ними в рамках проведення регіональних круглих столів, відеконференцій тощо.

Під час круглого столу експертами було зазначено, що важливість прийняття такого Закону обумовлюється тим, що врахування громадської думки при прийнятті органами публічної влади найважливіших рішень та виданні ними нормативно-правових актів є дійсним показником демократії та розвитку громадянського суспільства, а необхідність врегулювання цього питання саме на рівні Закону викликана тим, що його норми поширюватимуть свою дію і на органи місцевого самоврядування, і на Президента України, і на Верховну Раду України, що не може бути забезпечено у разі врегулювання цього питання постановою Кабінету Міністрів України.

Не дивлячись на те, що текст законопроекту готується вже протягом тривалого періоду часу, представники громадськості висловили декілька слушних пропозицій та зауважень, зокрема, щодо питань ініціювання громадськістю необхідності прийняття рішень, співвідношення норм Закону у разі його прийняття з нормами діючої постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», а також питань функціонування та адміністрування Єдиної Інтернет-платформи публічних консультацій, гарантій дійсного опрацювання та врахування органами влади пропозицій від громадськості, відповідальності суб’єктів владних повноважень за недотримання положень Закону.

Всі учасники круглого столу погодились з тим, що підготовка якісної нормативної бази з того чи іншого питання є лише половиною справи для належного регулювання правових відносин – не менш важливим аспектом є добросовісне виконання приписів нормативних актів правозастосовчими органами. Такий стан речей стосується і консультацій з громадськістю. Тому саме громадський контроль стане тим важливим інструментом для дотримання суб’єктами владних повноважень встановленої процедури врахування громадської думки при прийнятті рішень.

Без коментарiв

Додати свiй коментар