ГО «ЕКСПЕРТИЗА РЕФОРМ» ОСКАРЖУЄ В СУДІ ЗАТВЕРДЖЕНИЙ МІНЮСТОМ ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ ГРОМАДСЬКИХ ФОРМУВАНЬ

20 квітня поточного року у Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднена ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 квітня
2016 року про відкриття провадження в адміністративній справі № 826/5778/16 за позовом

Громадської організації «ЕкспертиЗА реформ» до Міністерства юстиції України про визнання незаконним та нечинним нормативно-правового акту Міністерства юстиції України.

Илюстрация для новости 1

Вказаним позовом, що був поданий до суду 08 квітня цього року, Громадська організація «ЕкспертиЗА реформ» оскаржує Порядок державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016
№ 359/5 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09 лютого 2016 року за
№ 200/28330, із змінами, внесеними наказом Міністерства юстиції України від 18.02.2016 № 460/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2016 року за
№ 254/28384.

 

Причиною звернення до суду із вказаним позовом є порушення Міністерством юстиції України прав та законних інтересів громадських формувань, у зв’язку із невідповідністю численних норм оскаржуваного Порядку вимогам законів України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та «Про адміністративні послуги».

Так, окремі вимоги, що передбачені Порядком, мають визначатися лише законами України, а отже, встановлені Мін’юстом із перевищенням його повноважень.

Крім того, розділ V Порядку (під назвою: «Особливості проведення державної реєстрації громадських формувань») є абсолютним свідченням нехтування Мін’юстом нормами Закону. Поряд із наявністю у вказаному розділі непередбачених Законом реєстраційних дії, перелік рішень, що приймає державний реєстратор, навпаки не відповідає видам реєстраційних дій, що передбачені Законом.

Процедурні питання проведення державної реєстрації громадських формувань, їх символіки та засвідчення факту наявності всеукраїнського статусу громадського об’єднання також визначені у Порядку із порушенням норм Закону та інших актів вищої юридичної сили.

Вказаних порушень Мін’юст міг би уникнути, як би при затверджені Порядку дотримався встановленої чинним законодавством України процедури прийняття нормативно-правових актів. Проте, чергове ігнорування обов’язком проведення громадського обговорення проекту оскаржуваного Порядку на етапі його розробки має наслідком грубе порушення прав та законних інститутів громадянського суспільства.

 

Згідно з ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 квітня 2016 року:

– судовий розгляд справи № 826/5778/16 призначено на 01 червня 2016 року
об 11 годині 30 хвилин.

– судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1, зал судового засідання № 37.

– відповідача (Міністерство юстиції України) зобов’язано опублікувати, з наданням суду доказу опублікування, оголошення про відкриття провадження у справі № 826/5778/16 у виданні, у якому оскаржуваний наказ був офіційно оприлюднений.

Без коментарiв

Додати свiй коментар