На Харківщині офіційно стартувала робота громадської організації «ЕкспертиЗА Реформ»

 

26 лютого 2016 року відбулась презентація нового проекту – громадської організації «ЕкспертиЗА Реформ», засновниками якої є екс-керівна команда Головного територіального управління юстиції у Харківській області, яка місяць тому розпочала роботу на платформі громадської ініціативи.

Під час заходу засновники організації «ЕкспертиЗА Реформ» презентували «внутрішнє» бачення сучасних реформ (у тому числі системи органів юстиції, але не виключно), засноване як на практичному досвіді безпосередньої участі у реалізації реформотворчих процесів, так і зважаючи на системний аналіз сучасного українського законодавства.

Засновники організації впевнені, що сучасні реформи Міністерства юстиції України потребують експертного перегляду.

Під час презентації нові експерти поінформували присутніх про результати перших напрацювань у вигляді аналітичних статей, зокрема щодо неузгодженості чинного законодавства та непослідовність стратегії реформування системи органів юстиції. В якості яскравих прикладів, що були наведені, слід виокремити відсутність виплати винагороди державним реєстраторам, які були обіцяні керівництвом Мін’юсту та передбачені постановами Кабінету Міністрів України, ліквідацію районних управлінь юстиції після того, як протягом цілого року міністерство вело активну стратегію щодо пошуку кадрів саме на ці посади, а також відсутність суб’єктів, які будуть здійснювати процедуру реєстрації нормативно-правових актів на рівні районів.

Також спікери поінформували про переваги та недоліки нового Закону України «Про державну службу», а також висловили відкритість для співпраці з іншими громадськими організаціями і готовність до конструктивного діалогу з державним сектором.

Як зазначив голова Координаційної ради громадської організації «ЕкспертиЗА Реформ» Юрій Георгієвський: «Наші плани не обмежуються експертизами реформ в системі органів юстиції. Ми пильно спостерігатимемо за іншими реформами, які наразі здійснюються у тому числі і в нашому регіоні за іншими напрямами. Ми зосереджені на експертних науково-обгрунтованих висновках, які викликатимуть увагу органів державної влади».

В планах роботи харківської команди експертів – аналіз соціальних ризиків реформування, експертиза законодавства та різні форми громадського контролю за діяльністю органів влади в умовах сучасних реформ.

У презентації взяли участь депутати Харківської обласної та міської рад, представники Харківського управління юстиції, адвокати-практики, представники ЗМІ, Громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації, представники політичних партій та громадські активісти.

Без коментарiв

Додати свiй коментар